Over:
Wim Helsen heeft een zeer veelzijdige loopbaan op zijn naam staan. Enkele van zijn voormalige beroepen zijn: schoonmaker, bankbediende, bandwerker, sociaal werker, bouwvakker, museumgids, leraar Nederlands voor anderstaligen, redacteur bij Radio 1, café baas, en tegenwoordig is hij cabaretier.
Hij is begonnen met cabaret in 1998, als helft van het duo 'Vrolijk België'. De andere helft heet Randall Casaer. Vrolijk België wint in 1998 Humorologie, een tweejaarlijkse wedstrijd waarin humor een belangrijke rol speelt. Ruim twee jaar lang hebben zij als Vrolijk België door België met twee voorstellingen opgetreden: eerst was er 'Huppen in brak water', en vervolgens 'Geheimzinnig dansen'.
In december 2000 gaat het duo uit elkaar. Een half jaar later begint Wim Helsen als soloartiest onder zijn eigen naam. Randall Casaer is zijn coach. In het eerste half jaar als cabaretier doet hij aan verschillende wedstrijden mee en hij wint onder andere de publieksprijs Theater aan Zee Comedy Concours in Oostende in augustus 2001 en bemachtigt finaleplaatsen in achtereenvolgens Humo's Comedy Cup in november 2001 (gewonnen door Freddy Devadder) en het Leids Cabaret Festival in februari 2002 (gewonnen door Javier Guzman).
Bron: Variatee
|
|