Over:
Dolf Jansen en Hans Sibbel (Lebbis) leren elkaar kennen bij een Amsterdamse atletiekvereniging. Om een feest bij deze vereniging op te luisteren doen ze 'iets leuks'. Het optreden wordt een succes en nadat ze wat meer materiaal hebben verzameld beklimt het duo het podium van de Engelenbak te Amsterdam, om te kijken wat er gebeurt als ze hun grappen op een wat groter publiek loslaten. Ook dit blijkt goed te werken. Nog geen jaar later wint het duo het Leids Cabaret Festival.
1990 Lebbis & Jansen maken, samen met regisseur Koos Terpstra, hun eerste volwaardige theaterprogramma Pas Op De Hond. De shows van het duo kenmerken zich door een spervuur aan grappen, vaak over de actualiteit van de dag. Tijdens de tournee veranderen ze hun show voortdurend.
In 1997 Omdat Jack Spijkerman een televisieprogramma gaat maken heeft hij minder tijd voor het presenteren van de Steen en Been-show op Radio 3. Hij vraagt Jansen om ook dit programma te presenteren.
In 2001 Lebbis is betrokken bij One Day Fly, een uit de hand gelopen grap van het VARA TV-programma Kopspijkers. Deze gelegenheidsformatie is een reactie op het plotselinge hitsucces van Starmaker/K-Otic. Jansen doet mee op het album De Pofklant van Sido Martens.
Dolf Jansen en Hans Sibbel zijn in het theater, op tv, op de radio.. eigenlijk altijd en overal!!! |
|